wtorek, 23 lutego 2010

Korzystamy z mapy Google

Wchodzimy do wyszukiwarki Google (google.pl) i wybieramy odnośnik MapyPo załadowaniu strony pokaże Nam się mapa Polski
Mapę możemy powiększać i zmniejszać scrollem myszki, bądź suwakiem po lewej stronie mapyZnajdźmy teraz na mapie Bytom Odrzański, wpisując nazwę miasteczka w formularz wyszukiwaniaPo wyszukaniu powinno ukazać Nam się zdjęcie z satelityMożemy też przełączać widoki mapy, korzystając z przycisków na mapie : mapa, satelita i terenWypróbuj przyciski mapa, satelita i teren.

Planujemy trasę podróży

Wybierz teraz odnośnik z lewej strony mapy "Wskazówki dojazdu"Teraz pokaże Nam się formularz planowania trasy z punktu A do punktu BSprawdźmy trasę Bytom Odrzański -> GłogówWidzimy teraz najkrótszą trasę podróży, zaznaczoną niebieską linią na mapie, odległość z punktu A do punktu B, średni czas przejazdu, oraz kierunki.

Zadania :

1. Utwórz na pulpicie folder "miasta"
2. Znajdź na mapie Wrocław i ustaw widok na "satelita". Zrób zrzut ekranu za pomocą klawisza Print Screen. Zrzut wklej do programu Paint. Przytnij optymalną wielkość mapy, używając opcji zaznacz, kopiuj i wklej.
3. Wynik zapisz jako obraz do folderu mapa, nadając jemu nazwę "wroclaw-satelita.jpg".
4. Tą samą operację wykonaj dla widoków mapa i teren, zapisując je jako "wroclaw-mapa.jpg" i "wroclaw-teren.jpg"
5. Wyznacz trasę przejazdu z Wrocławia do Bytomia Odrzańskiego, zrób zrzut ekranu i tak jak w powyższych punktach zapisz obraz jako "trasa.jpg".
6. Używając notatnika zanotuj dane : ilość kilometrów i średni czas przejazdu. Dane zapisz jako "trasa.txt"

Powyższej wykonane zrzuty ekranu, będą wykorzystane w następnej lekcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz